Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Barwniki
  • Terapia mikrobiologiczna
zapisz się do newslettera

Google translator

Polish English French German Irish Italian Norwegian Portuguese Russian Spanish Swedish Ukrainian

Konferencja SYNAPSIS o wczesnym wykrywaniu autyzmu

 

4 grudnia 2014 roku w Warszawie odbędzie się doroczna konferencja szkoleniowa Fundacji SYNAPSIS. Tegoroczne wydarzenie będzie z wielu powodów wyjątkowe. Konferencja organizowana pod hasłem: „Mamo, Tato, czy mam autyzm?” posłuży bowiem prezentacji nowatorskiego Programu Wczesnego Wykrywania Autyzmu „Badabada”, którego realizację Fundacja SYNAPSIS wraz z partnerami rozpoczęła w tym roku.

Transmisja konferencji na żywo będzie dostępna online na stronie www.badabada.pl.

Rozpocznie się 4 grudnia o godzinie 12:00.

Gościem specjalnym konferencji będzie Ricardo Canal Bedia, profesor Uniwersytetu w Salamance i jeden z prekursorów wczesnej diagnozy zaburzeń ze spektrum autyzmu, który opowie o swoich doświadczeniach zebranych podczas autorskich badań.

Ponadto dzięki wystąpieniom wybitnych polskich specjalistów – dr Joanny Kwasiborskiej-Dudek i dr Izabeli Chojnickiej – będą mieli Państwo sposobność poznania narzędzi używanych do badań przesiewowych oraz innych zaawansowanych narzędzi diagnostycznych, które w ramach Programu planujemy upowszechnić w naszym kraju. Panel dyskusyjny wieńczący konferencję poprowadzi profesor Ewa Pisula.

Wraz z konferencją inaugurującą Program Wczesnego Wykrywania Autyzmu "Badabada" oddajemy w Państwa ręce narzędzie do badań przesiewowych M-CHAT-R, które zostało stworzone w celu oceny ryzyka wystąpienia zaburzeń ze spektrum autyzmu i pozwala na wstępną ocenę prawidłowości rozwoju dziecka w zakresie rozwoju społecznego oraz umiejętności komunikowania się. Dostępne jest ono pod adresem: www.badabada.pl

Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia oraz promowania go wśród rodziców - Państwa pacjentów, odbiorców działań. Dostępność online powoduje, że można skorzystać z M-CHAT-R/F w najbardziej wygodnym dla siebie czasie i miejscu. Zachęcamy również osoby mające przynajmniej wstępne doświadczenia w pracy z dziećmi z autyzmem do zapoznania się z procedurą weryfikacyjną Follow-Up tak by mogły pomagać wypełniającym MCHAT-R w razie potrzeby weryfikacji wstępnego wyniku.

Będziemy również wdzięczni za wszelkie uwagi dotyczące funkcjonalności tego narzędzia, jego strony wizualnej i łatwości obsługi. Prosimy również o informację, gdybyście chcieli Państwo wykorzystać go w swojej pracy w danej instytucji lub organizacji. Wersja online nie zawiera bowiem arkusza oceny (M-CHAT-R Follow-Up), potrzebnego specjaliście do pogłębienia wywiadu z rodzicem. Pełne narzędzie The Modified Checklist for Autism in Toddlers (M-CHAT-R/F), powiązane z nim materiały oraz wszelkie informacje o możliwości ich użytkowania dostępne są w języku polskim na stronie www.mchatscreen.com

 źródło: newsletter synapsis